Mantolama NedirMantolama Nedir Dış Cephe Isı Yalıtım Mantolama

MANTOLAMA NEDİR?

Mantolama, binayı bir insan gibi düşündüğümüzde soğuklardan korunmak için üzerimize giydiğimiz manto gibi binalara da dışarıdan yalıtım sağlayan yeni bir kabuk eklenmesi işlemine verilen isimdir.

Genel Olarak mantolama hakkında bilinen, Mantolama Sistemlerinin dış cephe ısı yalıtım sistemi olduğudur. Mantolama uygulamasının yapıldığı her hangi bir binada dışarıdan baktığınızda dikdörtgen şeklinde gri, beyaz veya herhangi bir renkte ısı yalıtım levhalarının (köpük, Strafor) yapıştırılmak suretiyle dış cepheye kaplama yapıldığıdır. Kaplama aşamasını takip eden işlemler sırası ile yapılıp en son işlem boya yapılarak Binanın dış cephe mantolama işinin tamamlandığı görülür. Basitçe anlattığımız çevremiz de bu aralar sıkça gördüğümüz ve görmeye devam edeceğimiz bu işlem Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi Mantolama’dır.

Mantolama yapımının amacı evimizin içerisindeki ısının duvarlardan geçerek dışarı kaçmasını engellemektir. Yaz aylarında aynı şekilde dışarıdaki yüksek sıcaklıkların duvarlardan geçerek evimize girmesini engellemektir.


Tags:
Dış Cephe Mantolama Uygulamaları
Isı Yalıtım Mantolama
Mantolama Nedir
Mantolama Uygulama


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme