Compact Laminat Cephe Kaplamaları


Compact Laminat Cephe Kaplamaları Kompakt Laminat Dış Cephe Kaplama

Compact Laminat cephe kaplama sistemi ile giydirilmiş binalarda, bina yüzeyi ile kaplama tam olarak ayrıldığından, max. düzeyde havalandırma sağlandığı gibi, rutubet, ısı kaybı ve ısı farklılıkları da önlenmiş olur. Geniş renk ve desen seçeneği ile metal ve kompozit türevi diğer giydirme cephe levhalarına oranla daha esnek ve yaratıcı çözümler sunmaktadır.Compact laminat , fenol esaslı reçine emdirilmiş kraft kağıtları ile en dışında melamin esaslı reçine emdirilmiş dekor kağıdının 150 oC sıcaklıkta 100 kg/cm2 basınç altında preslenmesiyle oluşan panellerdir.
Kalınlık olarak 2 mm. ile 40 mm. arasında üretim yapılabilmektedir. Genel olarak cubicle sistemlerde 12 mm. , Cephe kaplamalarında 6-8-10 mm. ve laboratuar tezgahlarında ise 20 mm. kalınlık uygulanır.HPL üretim tekniğiyle tekniğiyle üretilen dış cephe compact panellerdir. UV ışınlarına göstermiş olduğu direnci, bakteri ve kir tutmama özelliği ile öne çıkan UV+ compact panelleri yüzey katmanını güçlendirmek için özel bir işleme tabi tutulup, pek çok ebat ve renk alternatifi sayesinde iklim koşullarının uygun olduğu cephe uygulamalarında alternatif ürünler yerine tercih sebebidir.

Compact laminat panellerin uygulanması, yarı havalandırmalı giydirme cephe sistemleri kategorisine girmektedir. Compact laminat kalınlığına bağlı olarak 4 ayrı montaj sistemi ile monte edilebilmektedir.
1. Yapıştırma Sistemi (6 - 8 mm paneller için)
2. Agraflı Askı Sistemi (8 -10 mm paneller için)
3. Perçinli Sistem (6 - 8 mm paneller için)
4. Yalıbaskısı Sistemi (4 - 6 mm paneller için)

Tags:
Compact Laminant Panel Fiyatları
Compact Lamine Panel
Compact Panel
Kompakt Laminat


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme